Sport

Chindia o invinge pe Universitatea Craiova si pastreaza sanse la Play-Off! Oltenii pierd puncte importante in lupta pentru titlu!

Intr-o partida disputata la Buzau, Chindia Targoviste a invins-o pe Universitatea Craiova cu 1 – 0. Singurul gol al partidei a fost inscris de Iacob in minutul 79, acelasi Iacob care ratase si un penalty cu 7 minute mai devreme.

In urma acestui rezultat, dambovitenii au urcat pana pe locul 8, la 4 puncte de ultima pozitie de Play-Off ocupata de Academica Clinceni, in timp ce Universitatea Craiova ramane pe locul 3 cu 47 de puncte, la 4 puncte in spatele primelor doua pozitii pe care se afla FCSB si CFR Cluj, ambele avand insa un meci mai putin disputat.

Chindia Targoviste si Universitatea Craiova se vor intalni din nou, Marti, de la ora 20:30, tot la Buzau, intr-o partida contand pentru Sferturile de Finala ale Cupei Romaniei.