Sport

Universitatea Craiova o invinge pe Gaz Metan Medias cu 3-1 si se apropie la doua puncte de primul loc

Universitatea Craiova a invins-o cu 3-1 pe Gaz Metan Medias in ultimul meci al etapei a XII-a a Ligii 1. In urma acestei victorii, juvetii raman pe locul 2 la doua puncte de liderul FCSB.

Pe o ninsoare incredibila, oltenii au deschis scorul in minutul 2 prin Cicaldau, in timp ce Ofosu a dublat avantajul in minutul 38. La 5 minute de la reluare, Dumitru Cardosso a redus din diferenta printr-un gol superb, iar Barbut a stabilit scorul final in minutul 58.

Etapa urmatoare, la Cluj-Napoca, se joaca derby-ul CFR Cluj – FCSB, in timp ce Universitatea Craiova merge la Arad, pentru intalnirea cu UTA, una din revelatiile acestui sezon.